00:00 / 49:47

Kilometry Jiřího Ježka - Giro d'Italia vyhraje Pogačar, jiný scénář není. Hirt může překvapit

SPORT | RYCHLÉ ZPRÁVY

Giroud potvrdil odchod do MLS

Francouzský útočník Olivier Giroud dnes potvrdil odchod z AC Milán. Italskou ligu po třech sezonách vymění za zámořskou fotbalovou soutěž Major League Soccer (MLS). V rozlučkovém videu na síti X mistr světa z roku 2018 neuvedl jméno nového klubu, ale média už dříve informovala, že se dohodl s Los Angeles FC.

Bořil má zlomenou lícní kost

Kapitánovi fotbalistů Slavie Janu Bořilovi předčasně skončila sezona. Třiatřicetiletý obránce utrpěl v sobotním ligovém derby při bezbrankové remíze na Spartě zlomeninu lícní kosti a musel na operaci. Podle klubového webu ho čeká zhruba čtyři až šest týdnů klidový režim, do zbylých tří kol nadstavby už tak nezasáhne. Ve středečním utkání proti Plzni bude Slavii nejspíš scházet také útočník Mojmír Chytil, který má z derby poraněnou ruku.

Bronz Štolbové na ME

Česká taekwondistka Petra Štolbová se na mistrovství Evropy v Bělehradě naladila na premiérový olympijský start ziskem bronzové medaile v kategorii do 62 kg.

Michal Kadlec končí kariéru

Bývalý fotbalový reprezentant a současný kapitán Slovácka Michal Kadlec ukončí po sezoně kariéru.

Bronz na MS juniorek

České florbalistky porazily na mistrovství světa juniorek v Lahti v utkání o třetí místo Švýcarsko 5:1 a získaly čtvrtou medaili za sebou. Češky navázaly na třetí místa z let 2018 a 2021 a předloňské historické stříbro z Katovic.

Kubalík pokračuje na MS

Zranění hokejisty Dominika Kubalíka není natolik vážné, aby ho vyřadilo z turnaje. Novinářům to řekl jeden z lékářů národního týmu Antonín Chochola. O jaké zranění jde neupřesnil.

Salač v Le Mans

Český motocyklový závodník Filip Salač v závodě Moto 2 na okruhu v Le Mans skončil dvanáctý. V ohrožení byla samotná účast českého jezdce, Salač nakonec závod absolvoval i se zraněným zápěstím.