8. Polsko 1

Sport

Přehrát

00:00 / 29:15

S mikrofonem do Anglie - Poslední týden v Premier League bude jako finále v Lize mistrů, těší se Pěruška na dramatický závěr sezony

SPORT | RYCHLÉ ZPRÁVY

Další Pogačarův triumf

Zkrácenou 16. etapu Giro d'Italia vyhrál vedoucí Slovinec Tadej Pogačar a upevnil si první místo v celkové klasifikaci. Jan Hirt a Josef Černý dojeli v pelotonu se ztrátou necelé minuty.

Anglie bez Rashforda

Trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate oznámil širší nominaci na červnové EURO v Německu. Už v této fázi ale chybí útočník Marcus Rashford či bývalý kapitán Liverpoolu Jordan Henderson. Šanci naopak dostali mladíci Jarell Quansah nebo Adam Wharton.

Martincová končí na French Open

Tenistka Tereza Martincová vypadla v 1. kole kvalifikace na French Open. Maďarce Udvardyové podlehla ve dvou setech 5:7 a 4:6.

Zachová vypadla ve druhém kole

Mistryně Evropy Renata Zachová vypadla na mistrovství světa v judu ve 2. kole se světovou jedničkou Catherine Beaucheminovou-Pinardovou. V kategorii do 63 kilogramů favorizované Kanaďance podlehla na ipon.

Ogungbayi devět měsíců mimo

Boluwatife Ogungbayi utrpěl zranění postranního a zkříženého vazu v koleni. Nyní nigérijského křídelníka čeká operace a pauza minimálně devět měsíců. Slavia o tom informovala na svém webu.

Dvojskif na olympiádě

Dvojskif Lenka Lukšová, Anna Šantrůčková postoupil na OH v Paříži. Dodatečnou kvalifikaci veslařů v Lucernu vyhrál. Pro Lukšovou to bude čtvrtá olympiáda.

Kdo doplní Pastrňáka a Zachu?

Čerstvé posily hokejistů na MS David Pastrňák s Pavlem Zachem nastoupí do dnešního utkání proti Kanadě v jedné formaci. Kdo je doplní, trenéři zatím tají.