00:00 / 49:47

Kilometry Jiřího Ježka - Giro d'Italia vyhraje Pogačar, jiný scénář není. Hirt může překvapit

SPORT | RYCHLÉ ZPRÁVY

Bronz na MS juniorek

České florbalistky porazily na mistrovství světa juniorek v Lahti v utkání o třetí místo Švýcarsko 5:1 a získaly čtvrtou medaili za sebou. Češky navázaly na třetí místa z let 2018 a 2021 a předloňské historické stříbro z Katovic.

Kubalík pokračuje na MS

Zranění hokejisty Dominika Kubalíka není natolik vážné, aby ho vyřadilo z turnaje. Novinářům to řekl jeden z lékářů národního týmu Antonín Chochola. O jaké zranění jde neupřesnil.

Salač v Le Mans

Český motocyklový závodník Filip Salač v závodě Moto 2 na okruhu v Le Mans skončil dvanáctý. V ohrožení byla samotná účast českého jezdce, Salač nakonec závod absolvoval i se zraněným zápěstím.

Dostál těsně bez medaile

Kajakář Josef Dostál dojel na závodě Světového poháru v maďarském Szegedu čtvrtý. Na kilometrové trati ztratil na medaili 66 setin.

Nosková končí v Římě

Tenistka Linda Nosková na antuce v Římě do osmifinále nepostoupila. Česká reprezentantka ve třetím kole podlehla sedmé nasazené Číňance Čeng Čchin-wen 6:3, 1:6, 2:6.

Šestý nejlepší český hod

Diskař Marek Bárta ozdobil první kolo atletické extraligy družstev v Praze na Julisce nejlepším českým výkonem za posledních třináct let. Sedminásobný mistr republiky hodil 65,46 metru a zařadil se na šesté místo domácí historie.

Junior Bažant získal stříbro

Šestnáctiletý Kryštof Bažant získal na mistrovství Evropy v cross country horských kol v Rumunsku stříbrnou medaili v závodě juniorů. V lyžařském středisku Cheile Gradistei talentovaný český jezdec nestačil jen na Dána Nikolaje Hougse, za kterým zaostal o 25 sekund.