K hokejovému play-off patří i tvrdé hity a zákroky na hranici pravidel. Liberecký Oscar Flynn to ale ve druhém čtvrtfinále na hřišti Sparty s tvrdostí přehnal. Domácí obránce Michael Moravčík po jeho ataku u mantinelu musel do nemocnice. Podívejte se na nejzajímavější moment, který jsme pro vás vybrali z období 11. do 17. března.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zraněný Michal Moravčík ze Sparty opouští na nosítkách ledovou plochu.

Michaela Moravčíka museli z ledu odnést záchranáři | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK, Profimedia

Předzvěst napínavé série přinesl už první vzájemný zápas Sparty Praha a Bílých Tygrů Liberec. V úvodním čtvrtfinále play-off Tipsport extraligy, které se hrálo v pátek, zvítězili Pražané v O2 areně 3:2 po samostatných nájezdech. Druhé utkání se hrálo hned den poté, a ačkoli hráči neměli mnoho času na regeneraci, obě mužstva do zápasu vstoupila ve vysokém tempu. Hosté od čtvrté minuty prohrávali 0:1, v první třetině rozhodčí udělili tři dvouminutové tresty.

Faul a rvačka

Druhá část začala přesilovou hrou Liberce, kterou využil Jakub Rychlovský a srovnal na 1:1. Největší drama zápasu se odehrálo ve 34. minutě, kdy Flynn v obranném pásmu Liberce zezadu sestřelil Moravčíka, který hlavou narazil přímo do mantinelu. V ten moment se mezi oběma týmy spustila rvačka. Sparťané chtěli potrestat Flynnův nevybíravý zákrok na domácího obránce a liberečtí nemínili v boji ustoupit. Moravčíka odnesli z ledu záchranáři.

Klub na síti X uvedl, že lékaři sparťanského beka stabilizovali. Díky tomu mohl být propuštěn do domácího ošetření a ještě tentýž den s doprovodem navštívil své spoluhráče v kabině. Flynn dostal za nebezpečný faul trest na čtyři zápasy.

Poslouchejte v úterý od 10 hodin pořad Čistá hra Martina Procházky, ve kterém expert Radiožurnálu Sport důkladně okomentuje Flynnův ostrý zákrok ze druhého zápasu čtvrtfinále play-off hokejové extraligy mezi Spartou a Libercem, ale i další zajímavé momenty uplynulého týdne.

Ondřej Váchal, Petr Tomášek, Karolína Laura Hornová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít