Čeští hokejisté poprvé nebudou ve čtvrtfinále velkého turnaje. Švýcarům podlehli 2:4

Čeští hokejisté prohráli v předkole play-off na olympijských hrách v Pekingu se Švýcarskem 2:4, poprvé v historii nepostoupili do čtvrtfinále a připsali si nejhorší výsledek na turnaji pod pěti kruhy od rozdělení Československa. Po gólu Lukáše Kloka v 11. minutě sice vedli, ale pak se čtyřikrát prosadili Švýcaři. Čtyři minuty před koncem ještě snížil Roman Červenka, více zdramatizovat duel ale český tým nedokázal.

Peking (Aktualizováno: 12:10 15. 2. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Řepík střílí v zápase proti Švýcarsku

Michal Řepík střílí v zápase proti Švýcarsku | Foto: Annegret Hilse | Zdroj: Reuters

Svěřenci trenéra Filipa Pešána se s olympiádou rozloučili s bilancí dvou výher – po nájezdech a v prodloužení – a dvou porážek. Zatímco pro český výběr olympiáda končí, Švýcaři se ve středu utkají ve čtvrtfinále s Finskem.

Sledovali jsme online: Česko - Švýcarsko

Číst článek

Opakování vzájemného souboje ze základní skupiny bylo v úvodu opatrné. V 7. minutě dokázal Lukáš Sedlák dorazit puk za brankovou čáru po akci Davida Krejčího, rozhodčí však přerušili hru dříve, než stihl český útočník zakončit.

O čtyři minuty později Češi vedli, Leonarda Genoniho ve švýcarské brance prostřelil od modré Lukáš Klok.

Ve 14. minutě byl ale vyloučen Jan Kovář, který při vstřelené brance vzorově bránil gólmanovi soupeře ve výhledu, a Švýcaři v přesilové hře vyrovnali. Po šťastné přihrávce Calvina Thürkaufa zakončoval do prázdné branky Andres Ambühl.

Veliké zklamání pro celý tým, tlak v závěru přinesl jediný gól a s olympijským turnajem se loučíme 😔 Děkujeme za podporu všem, kdo jste na dálku drželi palce a fandili 🇨🇿

#zoh2022 #narodnitym #jakolev #IceHockey

11:52 – 15. 02. 2022

6 229

Jen o třináct sekund později Švýcarsko vedlo. K Hollensteinově zblokované střele se nejrychleji dostal Killian Mottet a překonal Šimona Hrubce podruhé.

Český tým mohl vyrovnat v početní výhodě, faul Michaela Fory ale nepotrestal. Pešánův výběr se tlačil do útoku, obětavě hrající Švýcaři spoléhali na rychlé protiútoky. A na přesilové hry. Ve 28. minutě byl vyloučen Jakub Jeřábek a Denis Malgin přiblížil své mužstvo k postupu mezi osmičku nejlepších týmů turnaje.

Hokejový svaz bude řešit konec kouče Pešána u reprezentace. ‚Je to velké zklamání,‘ říká šéf Král

Číst článek

Snížit se snažit individuálně Jiří Smejkal, Genoniho však nepřekonal. Pešán do hry zapojil sedmého obránce Davida Skleničku i třináctého útočníka Radana Lence, od třetí třetiny se navíc rozhodl změnit složení elitních dvou formací. I proto, že ze hry vypadl zraněný Vladimír Sobotka.

Švýcaři ale podpořeni dvoubrankovým vedením pozorně bránili a nepouštěli soupeře do výraznějších příležitostí. Genoni navíc chytal spolehlivě. Definitivu na české vyřazení a švýcarský postup dal pět minut před koncem kapitán Rafael Diaz, jenž prostřelil Hrubce od mantinelu.

Češi následně riskovali bez brankáře a při hře šest na čtyři kapitán Roman Červenka snížil, i přes pokračující power play ale další gól přidat nedokázali.

XXIV. zimní olympijské hry v Pekingu
Hokej – muži
Předkolo play-off:
ČR - Švýcarsko 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Klok (Knot, Červenka), 56. Červenka (Krejčí, Jan Kovář) - 15. Ambühl (Thürkauf, Corvi), 16. Mottet (Hollenstein, Diaz), 30. Malgin (Alatalo, Andrighetto), 55. Diaz (Andrighetto, Herzog). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Kaukokari (Fin.) - Lundgren, Malmqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Diváci: 990.
Sestavy:
ČR: Hrubec - Mozík, Šulák, Kundrátek, Jeřábek, Klok, Knot, od 21. navíc Sklenička - Hyka, Krejčí, Sedlák - Sobotka, Jan Kovář, Červenka - Řepík, M. Špaček, M. Stránský - H. Zohorna, T. Zohorna, Smejkal, od 33. navíc Lenc. Trenér: Filip Pešán.
Švýcarsko: Genoni - Diaz, Müller, Weber, Loeffel, Fora, Frick, Alatalo - Moser, Haas, Hofmann - Andrighetto, Malgin, Herzog - Thürkauf, Ambühl, Corvi - Vermin, Mottet, Bertschy - Hollenstein. Trenér: Patrick Fischer.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít