Cyklistický závod ovládly tváře letošní Tour. Zlato slaví Ekvádorec Carapaz, za ním dojeli Van Aert a Pogačar

Olympijský závod cyklistů s hromadným startem vyhrál Ekvádorec Richard Carapaz. Stříbro získal Belgičan Wout van Aert, bronz Slovinec Tadej Pogačar. Z dvojice českých reprezentantů dojel do cíle jen úřadující domácí šampion Michael Kukrle na 36. místě, Zdeněk Štybar z náročného závodu odstoupil.

Tokio (Aktualizováno: 11:39 24. 7. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Carapaz v cíli olympijského závodu

Richard Carapaz v cíli olympijského závodu | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý Carapaz rozhodl o zlatu nástupem šest kilometrů před cílem. Vítěz Gira d'Italia z roku 2019 a třetí muž celkového pořadí letošní Tour de France v tu chvíli setřásl Američana Brandona McNultyho.

Další český sportovec v Tokiu měl pozitivní test na covid, cyklista Schlegel je už čtvrtým nakaženým

Číst článek

Spurt o stříbro v podání dvou hlavních favoritů dnešního klání o více než minutu později vyzněl na cílové čáře velmi těsně pro Van Aerta. Pogačar, jenž minulý víkend završil úspěšnou obhajobu prvenství na Tour, se musel spokojit s bronzem. Ve stejném čase dojelo dalších šest jezdců.

Kukrle byl při své olympijské premiéře většinu závodu hodně vidět, neboť strávil přes 180 z celkových 234 kilometrů v úniku, který se zrodil záhy po startu. Nakonec dojel s více než desetiminutovým mankem na nového olympijského vítěze. Štybar absolvoval zhruba dvě třetiny závodu. Třetí člen týmu Michal Schlegel se ho nemohl kvůli pozitivnímu testu na nemoc covid-19 a nucené izolaci vůbec zúčastnit.