Aktualizováno: 28. května 2024 22:24

Sport

Přehrát

00:00 / 29:15

S mikrofonem do Anglie - Poslední týden v Premier League bude jako finále v Lize mistrů, těší se Pěruška na dramatický závěr sezony

SPORT | RYCHLÉ ZPRÁVY

Švábíková třetí ve skoku o tyči

Tyčkařka Amálie Švábíková skončila na Zlaté tretře třetí. V soutěži přerušené deštěm zdolala 454 cm, předčily ji favoritky Stefanidiová a Cauderyová.

Jíchová třetí na čtyřstovce

Nikoleta Jíchová obsadila na Zlaté tretře třetí místo v běhu na 400 m překážek v letošním maximu 55,20. Zvítězila Nizozemka Peetersová za 54,31.

První pódium na Zlaté tretře

Oštěpařka Petra Sičaková obsadila výkonem 60,42 metru druhé místo na ostravské Zlaté tretře. Česká vrhačka v soutěži poznamenané deštěm podlehla o pouhých pět centimetrů mistryni světa Haruce Kitagučiové z Japonska.

Belgie bez Courtoise

V belgickém týmu pro fotbalové EURO chybí Thibaut Courtois, jenž se teprve nedávno vrátil do branky Realu Madrid po vážném zranění kolena.

Traoré končí v Plzni

Fotbalista Ibrahim Traoré po ročním působení opouští Viktorii Plzeň. Pětatřicetiletému záložníkovi z Pobřeží slonoviny končí se závěrem sezony smlouva a na západě Čech nebude pokračovat. Za Západočechy zasáhl během roku do 51 zápasů.

Blahút zůstává na Slovácku

Fotbalisté Slovácka uplatnili opci na příchod Patrika Blahúta, který přestupuje ze slovenského klubu FK Železiarne Podbrezová. Se Slováckem podepsal smlouvu do konce roku 2026.

Birmančević na EURO

Záložník Veljko Birmančevič si svými výkony v dresu pražské Sparty vysloužil místo v srbské nominaci na fotbalové EURO v Německu. Srbští fotbalisté se na evropském šampionátu utkají ve skupině C s Anglií, Slovinskem a Dánskem.