Teunissen pojede nadále ve žlutém, jeho stáj Jumbo vyhrála na Tour týmovou časovku

Týmovou časovku na 27,6 km v Bruselu vyhrála na cyklistické Tour de France stáj Jumbo-Visma. Její člen Mike Teunissen z Nizozemska si tak po vítězství v sobotní úvodní etapě připsal druhý triumf a pojistil si žlutý trikot lídra.

Tento článek je více než rok starý.

Brusel (Aktualizováno: 17:58 7. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezdci týmu Jumbo v průběhu týmové časovky na Tour de France 2019

Jezdci týmu Jumbo v průběhu týmové časovky na Tour de France 2019 | Foto: GONZALO FUENTES | Zdroj: Reuters

Tým Jumbo-Visma dojel do cíle pod slavným Atomiem o 20 sekund rychleji než stáj Ineos s obhájcem loňského vítězství Geraintem Thomasem. Třetí skončila o další sekundu zpět sestava Deceuninck-Quick Step. Stáj Dimension Data s jediným českým účastníkem 106. Tour Romanem Kreuzigerem byla čtrnáctá se ztrátou 55 sekund.

Bruselu dominují podobizny legendárního cyklisty Merckxe. ‚I dětí ho znají,‘ říká Kreuziger

Číst článek

Díky sobotnímu nečekanému triumfu Teunissena a nedělnmu vítězství se Jumbo-Visma stal prvním týmem od roku 1987, jenž ovládl úvodní dvě etapy Tour.

„Doslova jsme po trati letěli, bylo to neuvěřitelné,“ pochvaloval si Teunissen práci týmu, v němž je například čtyřnásobný mistr světa v časovce Tony Martin z Německa. „Nemůžu říct, že bych si začínal zvykat na vyhrávání etap na Tour de France, ale jsou to dvě vítězství ze dvou, což je skvělé,“ dodal.

Teunissen má v čele průběžného pořadí náskok 10 sekund před čtyřmi svými stájovými kolegy. Thomas a další favorit z Ineosu Egan Bernal z Kolumbie ztrácejí na sedmém a osmém místě 30 sekund. Kreuzigerovi patří 75. místo.

„Dnes jsem se cítil opravdu dobře. Měli jsme rychlost a dokázali jsme ji udržet. Možná jsme mohli pár zatáček projet lépe, ale celkově to byla minimální ztráta,“ pochvaloval si Thomas, jenž měl v sobotu pád.

Pondělní třetí etapa ještě začne v belgickém Binche a poté zavede peloton do Francie, kde po 215 kilometrech skončí v Épernay proslaveném šampaňským vínem.

Cyklistický závod Tour de France - 2. etapa (týmová časovka na 27,6 km):
1. Jumbo-Visma 28:57, 2. Ineos -21, 3. Deceuninck-Quick-Step -22, 4. Sunweb -26, 5. Kaťuša-Alpecin -27, 6. EF Education First -28, 7. CCC, 8. Groupama-FDJ oba -32, 9. Bahrajn-Merida -37, 10. Astana -41.

Průběžné pořadí:
1. Teunissen (Niz./Jumbo-Visma) 4:51:34, 2. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma), 3. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma), 4. Martin (Něm./Jumbo-Visma), 5. Bennett (N. Zél./Jumbo-Visma) všichni -10, 6. Moscon (It./Ineos), 7. Bernal (Kol./Ineos), 8. Thomas (Brit./Ineos), 9. Van Baarle (Niz./Ineos) všichni -30, 10. Viviani (It./Deceuninck-Quick Step) -31, ...75. Kreuziger (ČR/Dimension Data) -1:04.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít