Cyklistickou klasiku z Paříže do Roubaix ovládl Belgičan Gilbert, Štybar dojel osmý

Nejslavnější cyklistickou „klasiku“ z Paříže do Roubaix vyhrál Belgičan Philippe Gilbert. 36letý Belgičan z tým Quick-Step na cílovém velodromu porazil Němce Nilse Politta. Český favorit Zdeněk Štybar dojel o 47 sekund později na osmém místě.

Tento článek je více než rok starý.

Roubaix, Francie (Aktualizováno: 17:26 14. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Philippe Gilbert na závodě Paříž - Roubaix

Philippe Gilbert na závodě Paříž - Roubaix | Zdroj: Reuters

Na velodrom v Roubaix dojeli Philippe Gilbert a Nils Politt spolu. Jako první jel 25letý Němec, který si na oválu mohl ukroutit hlavu, aby nezmeškal náskok zkušenějšího Belgičana, přesto nejslavnější klasiku nevyhrál.

‚Rád bych to už prolomil.‘ Na slavné klasice Paříž-Roubaix byl Štybar dvakrát druhý, teď chce vyhrát

Číst článek

Gilbert nastoupil těsně před poslední zatáčkou a po pár metrech už věděl, že přidá své 75. profesionální vítězství. Závod Paříž – Roubaix ale ovládl vůbec poprvé. Pro tým Quick-Step jde o jubilejní 700. vítězství.

První dvojice jela spolu posledních 13 kilometrů, než na jednom ze sektorů na kostkách odtrhla zbylé konkurenty včetně obhájce vítězství Petera Sagana. Zklamaný Slovák nakonec dojel pátý.

Čech Zdeněk Štybar se po dvou druhých místech tentokrát na pódium nedostal. Přesto se držel v silné skupině pronásledovatelů, která se sice nedostala na čelo, ale v cíli ztratila po 260 kilometrech pouhých 47 sekund. Gilbertův týmový kolega Štybar byl nakonec klasifikovaný na 8. místě.

„Takhle lehce jsem Paříž – Roubaix ještě nikdy neobjel. Trošku mě to mrzí, v nohách bylo určitě víc, ale musím respektovat týmovou taktiku a jsem hrozně rád, že vyhrál Philippe Gilbert,“ řekl v cíli v Roubaix Zdeněk Štybar.