Sparta deklasovala Plzeň 4:0 a snížila její náskok. Hostující fanoušky musela pacifikovat policie

Fotbalisté Plzně nezvládli ve 24. kole Fortuna ligy šlágr na hřišti Sparty a po porážce 0:4 se jejich náskok na třetí místo ztenčil na osm bodů. Vítězný gól vstřelil v desáté minutě šestnáctiletý Adam Hložek, který se tak stal nejmladším střelcem v historii české ligy. Před koncem utkání se několik minut nehrálo kvůli výtržnostem v sektoru hostujících fanoušků.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 19:41 9. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťané slaví gól proti Plzni. Costa Nhamoinesu (uprostřed) skáče na Michala Sáčka (vlevo) a Adama Hložka. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

První šanci měli na Letné sice hosté, když se Joel Kayamba šikovně protáhl mezi dvěma obránci a střílel těsně vedle, od té doby ale dominovala Sparta. Už v desáté minutě si Guélor Kanga připravil míč na pravé straně, poslal přesný centr do vápna a šestnáctiletý sparťanský talent hlavou vstřelil svůj první ligový gól.

Bohemians vyhráli v Karviné 3:0, Zlín porazil Duklu díky penaltě v šesté minutě nastavení

Číst článek

Ve věku 16 let a 227 dní se tak Hložek stal nejmladším střelcem v historii samostatné české ligy. O tři dny překonal Tomáše Pilíka.

Druhý gól přidali nabuzení domácí ani ne za dvacet minut, když Erik Pačinda ve vápně skolil Michala Sáčka a sudí odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Kanga a zkušeně poslal míč do protipohybu brankáře.

Plzeňští byli v prvním poločase jako opaření, především ve středu pole na soupeře nestačili a dopředu se prokousávali jen stěží. Za zmínku stojí snad jedině Kayambovo zakončení nad bránu po centru Jana Kovaříka. To sparťané hýřili aktivitou a třetí gól mohl přidat znovu Hložek, gólman Aleš Hruška ale jeho tvrdou střelu zpoza vápna vyrazil.

Po přestávce se obrázek hry nijak nezměnil a už ve 48. minutě to mohlo být 3:0, když plzeňský Roman Procházka pokazil rozehrávku a samostatný únik Benjamina Tetteha musel skvělým zákrokem hasit Hruška.

Pak ještě jednou pěkně pálil Hložek, ale tentokrát těsně nad. Teprve potom zase výrazněji zahrozili hosté. Tomáš Hořava, který ani ne minutu předtím nahradil Kayambu, se po Pačindově přiťuknutí ocitl úplně sám před bránou, jenže z voleje střílel těsně vedle.

O deset minut později už měla Plzeň definitivně po nadějích, protože Matěj Hanousek posunul míč Michalu Sáčkovi a ten perfektní střelou na vzdálenější tyč zvýšil na rozdíl tří gólů.

11.3. SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:1

O chvíli později se pak na Letné několik minut nehrálo, protože v plzeňském sektoru vyvrcholily výtržnosti a do akce se vložila policie a všechny hostující fanoušky vyvedla. Rozhodčí pak nastavil 11 minut, během nichž už akorát Kovařík dostal po druhé žluté červenou kartu.

V samém závěru ještě dorážel Karlssonovu střelu Matěj Pulkrab a upravil na konečných 4:0. Sparta tak zvládla šlágr proti mistrovi a stáhla ztrátu na svého soupeře na osm bodů. Naopak Plzeň i ve druhém letošním utkání na hřišti rivala z Prahy schytala debakl, na podzim stejným výsledkem totiž prohrála i na Slavii.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 9. 3. 2019)