Kvitová ovládla turnaj ve Stuttgartu a má druhý letošní titul, ve finále si poradila s Kontaveitovou

Petra Kvitová dokázala na turnaji ve Stuttgartu porazit ve finále Estonku Anett Kontaveitovou 6:3 a 7:6 (7:2) a vybojovala svůj 27. titul v kariéře. Zároveň je Kvitová první tenistkou, která dokázala letos ovládnout na okruhu WTA víc než jeden turnaj.

Tento článek je více než rok starý.

Stuttgart (Aktualizováno: 17:51 28. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová s trofejí pro vítězku turnaje ve Stuttgartu.

Petra Kvitová s trofejí pro vítězku turnaje ve Stuttgartu. | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Úvodní sada se zlomila za stavu 3:2, kdy Kvitová, která se v pondělí vrátí na druhé místo světového žebříčku, poprvé dokázala prolomit podání Kontaveitové a utéct do rozhodujícího náskoku. Nakonec především díky výbornému podání česká hráčka vyhrála první set 6:3.

Petra Kvitová bude znovu světovou dvojkou, o finále v Istanbulu si zahrají Strýcová s Vondroušovou

Číst článek

Druhý set byl vyrovnaný a protáhl se až do tie-breaku. V něm už si ale počínala suverénně Kvitová, dovolila Estonce jen dva body a došla si pro vítězství ve dvou setech.

Kvitová se tak stala první tenistkou, která letos na okruhu WTA získala víc než jeden titul. Ten první získala devětadvacetiletá hráčka na turnaji v Sydney. Ve finále hrála v tomto roce i v Dubaji a na Australian Open. Celkem už o titul hrála šestatřicetkrát a nasbírala 27 titulů.

V celkovém počtu titulů se tak Kvitová vyrovnala Haně Mandlíkové, nejlepší Češka Martina Navrátilová jich během kariéry vybojovala 167.

Šafářová se 16. deblového titulu nedočkala

Šafářová s Pavljučenkovovou společně triumfovaly na okruhu dvakrát, v roce 2012 v Charlestonu a o rok později v Madridu. Pak brněnská rodačka prožila „zlaté“ roky s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, která je nyní zraněná.

Ve finále na stuttgartské antuce Šafářová s Pavljučenkovovou podlehly domácí dvojici Mona Barthelová, Anna-Lena Friedsamová po nadějném začátku 6:2, 3:6 a 6:10. Příští týden v Praze se Šafářová představí ve dvojici s Barborou Štefkovou.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 886.077 dolarů):
Dvouhra - finále:
Kvitová (3-ČR) - Kontaveitová (8-Est.) 6:3, 7:6 (7:2).
Čtyřhra - finále:
Barthelová, Friedsamová (Něm.) - Šafářová, Pavljučenkovová (ČR/Rus.) 2:6, 6:3, 10:6.

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít