Vaclík vychytal Manchester a Basilej má blízko k postupu. Barcelona má jistotu, Atlético naději

Tomáš Vaclík a Marek Suchý z Basileje se podíleli na cenném vítězství švýcarského týmu nad Manchesterem United a mají blízko k postupu ze základní skupiny Ligy mistrů.

Basilej Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Vaclík v zápase proti Manchesteru

Tomáš Vaclík v zápase proti Manchesteru | Foto: Andrew Boyers | Zdroj: Reuters

Fotbalisté Barcelony remizovali 0:0 s Juventusem a kolo před koncem základní části si zajistili místo v osmifinále Ligy mistrů. Už jistý postupující Paris St. Germain deklasoval 7:1 Celtic Glasgow a s 24 vstřelenými góly se postaral o nový rekord základních skupin.

Před posledním kolem drží šanci na postup i Basilej, která dnes s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým v sestavě porazila 1:0 Manchester United. Švýcarský celek má stejně jako CSKA Moskva, který si poradil 2:0 s Benficou Lisabon, na kontě devět bodů a na vedoucí United ztrácí tři body.

Chelsea se ujala vedení v 21. minutě, kdy Hazard proměnil penaltu za Sadygovův faul. Domácí stoper byl navíc vyloučen. Willian ještě do přestávky zvýšil na 2:0 a po přidržení brazilského záložníka proměnil v 73. minutě další pokutový kop Fábregas, kterého nerozhodilo ani nařízené opakování.

Konečnou podobu výsledku dal pět minut před koncem Willian a stylově tak oslavil 200. soutěžní utkání v dresu londýnského celku. Chelsea v osmifinále doplnila Paris St. Germain, Bayern Mnichov, Manchester City, Besiktas Istanbul, Tottenham a Real Madrid.

Důvod k oslavě byl i v utkání CSKA Moskva s Benficou. Ruský celek vyhrál doma 2:0 a brankář Igor Akinfejev udržel v základní skupině poprvé od listopadu 2006 čisté konto. Na vychytanou nulu čekal dlouhých 43 zápasů. O případném postupu CSKA rozhodne až poslední kolo.

Chelsea a Barcelona v osmifinále doplnily Paris St. Germain, Bayern Mnichov, Manchester City, Besiktas Istanbul, Tottenham a Real Madrid.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

CSKA Moskva - Benfica Lisabon 2:0 (1:0)

Branky: 13. Ščennikov, 56. vlastní Jardel. Rozhodčí: Aytekin - Foltyn, Häcker (všichni Něm.).

Basilej - Manchester United 1:0 (0:0)

Branka: 89. Lang. Rozhodčí: Orsato - Di Fiore, Manganelli (všichni It.).

Skupina B:

Paris St. Germain - Celtic Glasgow 7:1 (4:1)

Branky: 9. a 22. Neymar, 28. a 79. Cavani, 35. Mbappé, 75. Verratti, 81. Alves - 2. Dembélé. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.).

Anderlecht - Bayern Mnichov 1:2 (0:0)

Branky: 63. Hanni - 51. Lewandowski, 77. Tolisso. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn (všichni Angl.).

Skupina C:

Karabach - Chelsea 0:4 (0:2)

Branky: 37. a 85. Willian, 21. Hazard z pen., 73. Fábregas z pen. Rozhodčí: De Sousa - Mesquita, Santos (všichni Portug.). ČK: 19. Sadygov (Karabach).

Atlético Madrid - AS Řím 2:0 (0:0)

Branky: 69. Griezmann, 85. Gameiro. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ČK: 83. Peres (Řím).

Skupina D:

Sporting Lisabon - Olympiakos Pireus 3:1 (2:0)

Branky: 40. a 66. Dost, 43. Bruno César - 86. Odjidja. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Juventus Turín - FC Barcelona 0:0

Rozhodčí: Mažić - Ristić, Djurdjević (všichni Srb.).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít