Köhler zařídil hattrickem první tříbodovou výhru Mountfieldu. Chomutov vyhrál v Brně na nájezdy a je první

Hokejisté Chomutova zvítězili v 5. kole extraligy v Brně nad domácí Kometou 3:2 po samostatných nájezdech a udrželi si kromě prvního místa v tabulce i dosavadní neporazitelnost. Rozhodující nájezd proměnil Michal Poletín. Gólem a asistencí pomohl Pirátům k vítězství útočník Jakub Sklenář. Obhájci titulu se na domácím ledě zatím nedaří, ze tří dosavadních zápasů vytěžil pouze tři body. Hrálo se na dalších pěti stadionech.

Tento článek je více než rok starý.

Brno (Aktualizováno: 20:23 17. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chomutovští Piráti

Chomutovští Piráti | Zdroj: ČTK

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 2:3 po s. n.

Michal Poletín jako jediný proměnil svůj samostatný nájezd proti Marku Čiliakovi a zařídil tak Pirátům veledůležité dva body z hřiště loňských mistrů z Brna, které jim zajišťují první místo v tabulce. Kometa se tak musí spokojit pouze s jedním.

HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín 3:2

Jihlava se postarala o nádherný obrat v utkání, kdy téměř do poloviny třetí třetiny prohrávala o dva góly. Nejprve v přesilové hře pět proti třem se prosadil Tomáš Čachotský. V padesáté šesté minutě vyrovnal Filip Seman a dílo dokončil po vybídnutí Jakuba Suchánka Lukáš Anděl. Zlín zkoušel ještě v posledních minutách odvolat brankáře, ale to to už Beranům nepomohlo.

Jihlava se tak může radovat z prvních tří bodů v letošním sezóně z vítězství 3:2. Zlín na druhé straně na první tříbodové utkání stále čeká.

Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:1

Utkání mezi Hradcem a Třincem skončilo překvapením. Východočeši v něm vybojovali své první letošní vítězství za tři body. Duel pro ně nezačal dobře, když rychle prohrávali po zásahu Martina Růžičky ze 7. minuty. V druhém dějství zvládli svěřenci Václava Sýkory zápas vyrovnat a v třetím i díky nedisciplinovanosti soupeře otočit. Hrdinou dnešního duelu je zcela jednoznačně Bedřich Köhler, který zaznamenal všechny branky Mountfieldu a dovedl tak svůj tým k nesmírně cennému vítězství.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Parubice 4:2

Domácí bojovali a nakonec také vybojovali výhru a tři body do tabulky. Ve všech třetinách si dokázali připravit více šancí než soupeř, a to nakonec rozhodlo. Pardubickým vyšel tah s hrou bez brankáře, kdy si vynutili před vítkovickou brankou tlak a donutili domácí chybovat, po nařízeném trestném střílení snížili Treillem, ale vítkovičtí se v poslední minutě semkli ještě více a pečetili svou výhru do prázdné branky.

Východočeši tak počtvrté v sezoně nebodovali.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 4:3

Skóre v Plzni otevřel v šesté minutě Ondřej Kratěna. Další akci si připravili Jan Schleiss a zakončující Petr Kodýtek. Šikovný útočník obdržel přesný pas a trefil se k tyči branky Sparty. Sami Aittokallio předvedl mnoho skvělých zákroků, ale na tuto střelu neměl nárok.

Ve druhé třetině se po chybě plzeňské defenzivy k lehkému gólu dostal útočník Sparty Jiří Černoch, jenž snížil na 1:2. Následně hráli hráči z hlavního města přesilovou hru, k puku se dostal šikovně najetý Alexander Reichenberg, který pěknou střelou pod víko srovnal na 2:2. Jenže Plzeň se dokázala do konce prostřední části ještě jednou prosadit. Ondřej Kratěna se prosmýkl po levé straně, předložil puk na pravý kruh, odkud střílel Tomáš Mertl do odkryté brány Sparty.

Ve třetí třetině přidal uklidňující čtvrtou branku Plzně Milan Gulaš, který zamířil přesně pod břevno branky Aittokallia. V samém závěru snížil ještě při hře bez brankáře Lukáš Pech, leč vyrovnat se už Spartě nepodařilo.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 0:3

Domácí odehráli mizerný zápas. Výsledkem byly dvě branky hostů v přesilovce a jedna v oslabení. Olomouc slaví druhou výhru v sezóně, Litvínov naopak druhou prohru.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 17. 9. 2017)