Slavia porazila góly Škody a Hušbauera Spartu v derby plném kontroverzních rozhodnutí 2:0

Fotbalisté Slavie porazili v pražském derby Spartu 2:0. Skóre šlágru 7. kola první ligy otevřel v Edenu v 71. minutě po přímém kopu hlavou domácí útočník Milan Škoda, kterému předtím po půlhodině rozhodčí zřejmě chybně neuznali gól. V 89. minutě byl vyloučen hostující Costa a v přesilovce v druhé minutě nastavení definitivně rozhodl Josef Hušbauer.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 20:30 17. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník a kapitán Slavie Milan Škoda

Útočník a kapitán Slavie Milan Škoda | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Úřadující mistr bodoval ve čtvrtém z posledních pěti derby, posunul se na druhé místo tabulky a snížil manko na vedoucí Plzeň na tři body. Viktoria má ale k dobru pondělní dohrávku se Zlínem. Sparta naopak přišla o body ve třetím ze čtyř venkovních duelů ligové sezony a z pátého místa ztrácí na Slavii čtyři body.

Do prvního derby od roku 2000 nastoupil sparťanský lídr Rosický, naopak jen na lavičce začal letenský kapitán Lafata, místo něho hrál na hrotu Václav Kadlec. Do hostující sestavy se oproti minulému utkání dostali i Michal Kadlec, Ben Chaim a Martin Frýdek. Ve slávistické sestavě si místo výborným výkonem ve čtvrtečním zápase Evropské ligy s Maccabi Tel Aviv vysloužil Sobol, nechyběl ani uzdravený Deli a v útoku operoval Škoda.

Domácí začali aktivněji a v úvodu protáhl Dúbravku střelou z dálky Stoch. Sparta se po deseti minutách oklepala, dokonce v první půli více držela míč, ale gólovou šanci si nepřipravila.

Těžkooděnci a křik v ulicích. Fanoušci Sparty dorazili do pražského Edenu na derby se Slavií

Číst článek

Ve slávistickém dresu měl nabito Stoch, jehož střelu zpoza vápna v 26. minutě opět vyrazil Dúbravka. Krátce nato se hosté zlobili, že rozhodčí Jílek neposoudil zákrok na unikajícího Václava Kadlec jako faul Bořila, který už měl žlutou kartu.

Z protiakce v 29. minutě málem otevřeli skóre domácí. Brankář Dúbravka nejprve vyrazil Rotaňovu střelu a poradil si i se Stochovou dorážkou. Slovenský záložník vrátil balon ke Škodovi, jehož pokus odvrátil Costa zřejmě už za brankovou čárou, ale sudí Jílek gól neuznal. Těsně před pauzou pak na nadýchaný centr za obranu Slavie těsně nedosáhl Biabiany.

Po změně stran získali slávisté nátlakovou hrou mírnou převahu, ale ke gólovým šancím to dlouho nevedlo. Naopak po brejku v 65. minutě Rosický před prázdnou brankou o kousek nedosáhl na Biabianyho centr.

V 71. minutě domácí svůj tlak korunovali. Stoch poslal do vápna centr z přímého kopu, na který si naskočil Škoda a s pomocí Zahustelovy teče hlavičkou překonal Dúbravku. Reprezentační kanonýr skóroval ve třetím z posledních čtyř ligových derby.
Slávisty vedoucí trefa nabudila a krátce nato mohl zvýšit Stoch, který z přímého kopu těsně přestřelil. Závěrečný nápor sebralo hostům vyloučení Costy, který v rozmezí tří minut dostal dvě žluté karty. V nastavení pak zakončil brejk střelou k bližší tyči bývalý sparťan Hušbauer.

Jablonec na domácím hřišti snadno rozstřílel bezbrannou Jihlavu. Ta se kvůli výrazně zhoršenému skóre propadla na poslední místo za Zbrojovku Brno. Jabloneckou kanonádu začal již ve 13. minutě z penalty domácí střelec Stanislav Tecl, který potrestal faul stopera Tlustého. Ten musel předčasně pod sprchy, a tak na většinu zápasu své mužstvo oslabil. Po půlhodině hry totiž přidal svou druhou branku Tecl.

Po změně stran Jabloneckým gólový apetit zůstal a po jednom gólu přidal nádhernou trefou černohorský záložník Vladimir Jovovič, Michal Trávník a po chybě brankáře Rakovana i Ondřej Mihálik. Jablonec tak doma v lize popáté za sebou porazil Vysočinu bez inkasovaného gólu.

Slavia Praha - Sparta Praha 2:0 (0:0)
Branky: 71. Škoda, 90.+2 Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Bořil, Ngadeu - Mareček, Mandjeck, Costa. ČK: 88. Costa. Diváci: 19.084.
Sestavy:
Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Ngadeu - Van Buren (71. Zmrhal), Rotaň (90. Souček), Hušbauer, Stoch - Škoda (85. Necid). Trenér: Šilhavý.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Mareček, Costa, M. Kadlec - Mandjeck, M. Frýdek - Ben Chaim (74. Šural), Rosický (79. Lafata), Biabiany (83. Sáček) - V. Kadlec. Trenér: Stramaccioni.

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)
Branky: 13. z pen. a 33. Tecl, 56. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik. Rozhodčí: Matějček - Pelikán, Paták. ŽK: Rakovan (Jihlava). ČK: 12. Tlustý (Jihlava). Diváci: 2215.
Sestavy:
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista (46. Janetzký), Trávník, Jovovič (78. Zelený) - Doležal (68. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.
Jihlava: Rakovan - Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš - Vaculík - Fulnek (78. Záviška), Zoubele, Dvořák, Popovič (60. Novotný) - Klíma (14. Kryštůfek). Trenér: Kopecký.